Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowy Wydział Komunikacji i Transportu Filia w Mogielnicy

Data: 10.01.2022 r., godz. 15.00    1505
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, dzięki zaangażowaniu Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka oraz Radnego Powiatu Grójeckiego Roberta Lipca udało się w porozumieniu z Gminą Mogielnica utworzyć Filię Wydziału Komunikacji i Transportu.
Już od 3 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Mogielnicy będzie funkcjonowała filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego, która będzie obsługiwać mieszkańców Gmin: Nowe Miasto nad Pilicą oraz Mogielnica. 

Powiat Grójecki to 10 Gmin o łącznej liczbie 100 tyś. mieszkańców. Statystki pokazują, że mieszkańcy naszego powiatu bardzo aktywnie zbywają lub nabywają pojazdy. Łączna liczba zgłoszeń to ponad 10 000/rocznie, dlatego Starosta Grójecki podjął decyzję o przeniesieniu usług i utworzeniu drugiej filii właśnie w Mogielnicy. Dzięki temu mieszkańcy dwóch najbardziej oddalonych od Starostwa gmin zyskają szybszy dostęp do usług związanych z zbywaniem i nabywanie pojazdów oraz wielu innych usług.

ADRES: 
Budynek Urzędu Gminy 
i Miasta w Mogielnicy
Pokój nr 17, ul. Rynek 1, 05-640 Mogielnica, 
tel. 48 332 06 60

WAŻNA INFORMACJA:
W związku z powyższym wszystkie sprawy związane z komunikacją i transportem Mieszkańcy Gminy Mogielnica oraz Nowe Miasto nad Pilicą mogą załatwić jedynie w Fili w Mogielnicy.

Jakie sprawy załatwisz w nowej filli?
- Rejestracja i wyrejestrowanie pojazdu oraz zgłoszenie zbycia/nabycia pojazdu,
- wtórniki tablic rejestracyjnych oraz wymianę dowodu rejestracyjnego,
- wydawanie wtórników nalepki kontrolnej i nowego znaku legalizacyjnego,
- czynności związane z wydawaniem prawa jazdy,
- wymiana prawa jazdy lub uzyskanie wtórnika,
- uzyskanie wpisu do prawa jazdy, potwierdzenie kwalifikacji zawodowych,
- adnotację o instalacji gazowej, haku i VAT.
Szanowni Państwo w nowej fili Wydziału Komunikacji i Transportu w Mogielnicy nie będzie funkcjonowała kasa. Dlatego prosimy posiadać ze sobą potwierdzenia przelewów. Wszystkie opłaty związane ze sprawami z zakresu komunikacji i transportu, można wykonać przed wizytą w filii w formie on- line lub dokonać opłaty skarbowej w miejscowych oddziałach banków czy poczty.


TABELA OPŁAT: